Aktualności 2025

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który trwać będzie do 23 lutego. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem to inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości, w którą włączają się sądy, prokuratury, komendy policji i organizacje pozarządowe w całej Polsce. Wszędzie tam osoby dotknięte przestępstwem mogą otrzymać bezpłatną poradę. Jest to wyjątkowa okazja do zwrócenia uwagi na potrzeby i prawa ofiar przestępstw oraz propagowania środków ochrony i wsparcia dla nich.

Przy tej okazji przypominamy, że w naszym regionie działa Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, który ma swą siedzibę w Grudziądzu przy ul. Chełmińskiej 97 (budynek Caritas) i czynny jest w każdą środę i czwartek w godzinach od 14:00 – do 19:00. (tel. 669 916 044)

Ponadto osoby potrzebujące wsparcia mogą skorzystać z bezpłatnego poradnictwa psychologicznego w Punkcie Interwencji Kryzysowej, który funkcjonuje w strukturach naszego Centrum. Psycholog przyjmuje w każdy poniedziałek w godz. od 16.00 do 18.00. Wymagana rejestracja telefoniczna pod numerem 56 46 229 39.

Dodatkowo mieszkańcy powiatu grudziądzkiego mogą uzyskać pomoc prawną w Punkcie Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, który mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, I piętro, pokój nr 111. Szczegóły pod numerem telefonu 56 45 14 408.

Osoby pokrzywdzone mogą także skorzystać z ogólnopolskiej, całodobowej linii wsparcia, gdzie anonimowo uzyskają informacje o dostępnej pomocy, poradę psychologiczną i prawną oraz możliwość umówienia się na spotkanie ze specjalistą w dowolnym miejscu w Polsce.
Linia Pomocy Pokrzywdzonym (+48 222 309 900) oraz specjalny adres e-mail: info@numersos.pl