▪ Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia telefon dla osób doznających przemocy domowej.
Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030, codziennie - od poniedziałku do niedzieli -w godzinach od 17.00 do 21.00 udzielana jest pomoc przez prawnika i psychologa.
Konsultanci udzielają wsparcia i pomocy osobom zagrożonym przemocą fizyczną, psychiczną, ekonomiczną, seksualną czy borykają się z trudnościami w życiu rodzinnym, częstoz uzależnianiem od substancji psychoaktywnych, w tym od alkoholu.
Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia
▪ Ogólnopolska infolinia dla osób doznających przemocy domowej „Niebieska Linia” – tel. 800 120 002 - zadzwoń, jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię – bije lub obraża. Możesz tam opowiedzieć o swojej sytuacji i dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy w Twoim otoczeniu.
Bezpłatna pomoc dostępna przez całą dobę - http://www.niebieskalinia.org/
▪ Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – tel. 800 120 226 - pod tym numerem telefonu można uzyskać wsparcie w sytuacji przemocy domowej. Specjaliści obsługujący linię udzielają informacji na temat procedury "Niebieskie Karty", np. jakie inne podmioty poza policją, mogą ją założyć. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30 – 15:30 (połączenie bezpłatne).
▪ Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży – tel. 116 111 – telefon działa codziennie – 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
Zadzwoń lub napisz wiadomość przez stronę www.116111.pl, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Pomoc świadczona przez konsultantów jest całkowicie bezpłatna.
▪ Telefon Zaufania dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci – tel. 800 100 100 - bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych.
▪ Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – tel. 800 112 112, dzieci i młodzież, a także ich rodzice mogą otrzymać bezpłatne i profesjonalne wsparcie psychologiczne. Bezpłatna infolinia czynna jest 7 dni w tygodniu przez całą dobę.